Pavel Švanda Próza Filosofie Poesie Vzpomínky

od 18. února 1981

      Začal další semestr, Pavel prohluboval své kontakty s křesťanskými společenstvími. „Dopoledne šel ke katolíkům, odpoledne k evangelíkům a druhý den strávil s chartistickou mládeží…“ Zamiloval se do Anny. Své schůzky s ní si zapisoval do deníku, kde později dopsal dobu společně strávenou (kdy se bavili spolu, nezapočítával společné sledování kina či divadla). S Annou v únoru navštěvovali kulturní akce (pořádané A-klubem), doznívalo ještě zkouškové období.
zaáznamy z deníku:
St 18.0.15
… se podruhé viděl s Annou, do které se zamiloval. Pavel jel se spolužákem Milanem Beláčkem tramvají na koleje. Na české přistoupila Anna se svou kamarádkou Aničkou, která Pavla poznala, v rozhovoru jim Pavel dal plakáty (které rozvážel) pozval je, ať určitě přijdou na akci A-klubu - promítání filmů s Mikim Kučerou.
Ten den ještě napsal dopis Jirkovi Galuškovi
Čt 19.Kučera       3.10
Pá 20.Kučera       3.10
S Annou a její kamarádkou byli na A-klubovém promítání krátkých filmů Mikiho Kučery Fotografie originálu záznamu z bloku
Po 23.TOM       2,00
s Annou se viděli v pondělí na mši u sv. Tomáše, pak spolu byli 2 hodiny v katolickém společenství.
Út 24.Černý        1.        2.00
U této schůzky si Pavel napsal pořadovou číslici 1-to znamenalo, že poprvé byli někde spolu jen oni dva. Na přechozích schůzkách byli vždycky ještě s nějakým přítelem či přítelkyní.
Út 24.Loten        1.20        11:55…6x
Každý měsíc byly sečteny schůzky a společně strávený čas. V únoru se viděli s Annou 6x a srávili spolu skoro 12 hodin

Každý měsíc si Pavel psal seznam přečtených knih. V únoru 1981 to byly:
Jan Werich - Lincoln 1933
George Orwell - 1984